Eğitim
Giriş Tarihi : 19-05-2021 07:27   Güncelleme : 19-05-2021 07:27

Rektör Alma’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Üniversitemiz Rektörü Prof

Rektör Alma’nın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma‘nın, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj aşağıda sunulmuştur:

19 Mayıs 1919, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu bir ülke kurma yolunda atılan en önemli adımdır. Ulu Önderimiz, milletimizin esaret altında yaşamayı asla kabul etmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği bağımsızlık mücadelesini başlatan bu önemli günü, “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz” sözü ile seslendiği gençlerimize armağan etmiştir.

Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler, tarihin sonuna kadar var olmayı başaran milletler olmuşlardır. Türkiye Cumhuriyeti, gençlerinin başarılarıyla her alanda lider ülke olma hedefine her gün biraz daha yaklaşmaktadır. Ülkemiz için değerlendirilmesi gereken büyük bir fırsat olan genç nüfusumuz, geleceğimizin en önemli teminat ve güvencesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtararak bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ederken, aziz milletimizin ve yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

REKTÖR

Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA