Eğitim
Giriş Tarihi : 16-11-2021 19:22   Güncelleme : 16-11-2021 19:22

SERKA İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi Açıldı

SERKA İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi Açıldı

SERKA İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi Açıldı

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “SERKA İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi” yapılan törenle açıldı.

Merkez Cami zemin katında gerçekleşen açılışa, Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim, Vali Yardımcısı Fatih Özcan, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

“SERKA İle Benim Dünyam Çocuk Akademisi” projesi ile hayata geçen akademinin içinde masal, yazarlık, drama, tiyatro, astronomi, resim ve hobi atölyeleri bulunurken Iğdır’daki okullar öğrencileri getirerek burada bulunan farklı sınıflarda uygulamalı eğitim verebilecek.

Açılış programında bir konuşma yapan Iğdır Milli Eğitim Müdürü Servet Canlı, çocuklar için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirterek, “Atölyelerde çocuklarımızın ilgi ve yetenekli yönünde bilimsel, duyusal, sosyal yeteneklerin gelişmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda bütün kademelerde eğitim gören çocuklarımızın yaparak yaşayarak öğreneceği, öğrendiklerini deneyimleyeceği, eğlenerek öğrenecekleri bir ortam geliştirdik” ifadelerinde bulundu.