Eğitim
Giriş Tarihi : 29-12-2021 14:17   Güncelleme : 29-12-2021 14:17

SERKA ve Üniversitemiz İş Birliği İle “Proje Buluşmaları” Çalıştayı Gerçekleştirildi

SERKA ve Üniversitemiz İş Birliği İle “Proje Buluşmaları” Çalıştayı Gerçekleştirildi

SERKA ve Üniversitemiz İş Birliği İle “Proje Buluşmaları” Çalıştayı Gerçekleştirildi

Serhat Kalkınma Ajansı ve Iğdır Üniversitesi tarafından “Proje Buluşmaları” kapsamında bir çalıştay düzenlendi.

Iğdır Yatırım Destek Ofisi (YDO) Müdürü Ramazan Mutlu Doğaner ve Iğdır Üniversitesi Proje Değerlendirme Koordinatörlüğü üyesi Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit, Iğdır İli içerisinde SOGEP projelerine başvuru yapmak isteyen proje fikri sahiplerini “Proje Buluşmaları” çalıştayı kapsamında bir araya getirdi. Düzenlenen çalıştaya; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, kamu kurum yöneticileri, proje birimi yetkilileri, akademisyenler, kooperatif ve dernek temsilcileri katıldı.

Çalıştayın ilk bölümünde Serhat Kalkınma Ajansı Iğdır YDO Müdürü Ramazan Mutlu Doğaner, Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) ile ilgili bilgiler verdi. Daha sonra kamu kurumları yöneticilerine söz aldığı çalıştayda, kamu kurumları tarafından projelere sunulacak destekler, personel katkısı, makine-teçhizat ve hizmet destekleri hakkında bilgiler verildi.

Bu bölümde ilk konuşmacı olarak söz alan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma oldu. Rektör Alma Üniversitemizin eğitim, araştırma ve danışmanlık anlamında bilimsel ve fiziki donanımının hazır olduğunu, Üniversite olarak sunulacak projelere destek olmaya hazır olduklarını belirtti. Iğdır Üniversitesi bünyesinde gerek SERKA gerekse diğer proje destekleri ile hazırlanan alt yapıları detaylı olarak anlatan Rektör Alma, desteklerinden dolayı kalkınma ajansına teşekkür etti ve kurumlar arası iş birliğine son derece önem verdiklerini belirtti.

Çalıştayın öğleden sonraki oturumlarında ise proje fikri olan katılımcılar ile çalışma ortağı olacak kurum temsilcileri eşleştirilerek çalışma masaları kuruldu. 5 farklı alanda oluşturulan çalışma masalarında farklı proje konuları detaylı olarak görüşüldü. Projelerin çalışma ortakları belirlendi. Murat Doğaner ve Belkıs Muca Yiğit bu çalıştaya katılan proje fikri sahipleri ve çalışma ekipleri ile Ocak 2022 içerisinde yeniden bir araya gelerek projelerin metin yazımları ile ilgili ikinci etabın gerçekleştirileceğini belirttiler.

Çalıştay sonucunda katılımcılara memnuniyet anketi uygulandı. Yapılan anketin sonuçlarına göre katılımcılarının memnuniyet derecelerinin yüksek olduğu görüldü.