Eğitim
Giriş Tarihi : 25-09-2021 02:05   Güncelleme : 25-09-2021 02:05

Üniversitemiz Dağcılık Kulübü Üyeleri Ağrı Dağı’na Tırmanış Gerçekleştirdi

Pandemi nedeniyle uzun bir süredir faaliyetlerine ara veren Dağcılık Kulübü 2021-2022 eğitim-öğretim yılı itibariyle üniversitemizde yeniden yüz yüze derslerin başlayacağı tarihin bir gün öncesinde Ağrı Dağı tırmanışına katıldı

Üniversitemiz Dağcılık Kulübü Üyeleri Ağrı Dağı’na Tırmanış Gerçekleştirdi

Pandemi nedeniyle uzun bir süredir faaliyetlerine ara veren Dağcılık Kulübü 2021-2022 eğitim-öğretim yılı itibariyle üniversitemizde yeniden yüz yüze derslerin başlayacağı tarihin bir gün öncesinde Ağrı Dağı tırmanışına katıldı.

Hem bu yıl Iğdır Üniversitesi‘ne yerleşen hem de pandemi nedeniyle 2 yıla yakın süredir uzaktan eğitim almak zorunda kalan öğrencilerimizin sağlıklı ve verimli bir dönem geçirmeleri temennilerinde bulunan Dağcılık Kulübü danışman hocası Dr. Emrah Eker ve Araş. Gör. Furkan Erbaş, Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörü ve aynı zamanda Iğdır Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda lisansüstü eğitimine devam eden Oğuz Aygan liderliğinde ve diğer ekip arkadaşlarıyla birlikte 19 Eylül 2021 tarihinde Ağır Dağı zirvesine ulaşmayı başardılar.