Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2022 03:35   Güncelleme : 21-01-2022 03:35

Üniversitemiz İhtisas Üniversitesi Kapsamında Görüşmelerini Sürdürüyor

Üniversitemiz İhtisas Üniversitesi Kapsamında Görüşmelerini Sürdürüyor

Üniversitemiz İhtisas Üniversitesi Kapsamında Görüşmelerini Sürdürüyor

Üniversitemiz Rektörü Mehmet Hakkı Alma, Üniversitemiz “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” alanında ihtisas üniversitesi olmasının ardından incelemelerini ve iş birliği çalışmalarını sürdürüyor.

Rektör Alma organize sanayi bölgesinde bulunan Alagöz Holdinge ait geri dönüşüm merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. İncelemelerinin ardından gerçekleşen geri dönüşüm çalışmalarının ekonomiye ve istihdama katkısından bahseden Rektör Alma, geri dönüşüm konusunun özellikle son yıllarda büyük önem kazandığını, çevrenin ve doğanın korunup gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak açısından geri dönüşümle gerçekleşen üretimin daha da anlamlı olduğunu belirtti. Rektör Alma ayrıca Üniversite-Sanayi birlikteliğini önemsediklerini ve Alagöz Holding ile iş birliği konusunda fikir alışverişinde bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Rektör Alma’dan Aydem Tarım Markete Ziyarette Bulundu

Üniversitemiz Rektörü Mehmet Hakkı Alma günün ikinci ziyareti Aydem Tarım markete gerçekleştirdi.

Rektör Alma’nın gerçekleştirdiği ziyarette Üniversitemizin ihtisaslaşma alanı olan “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” konusunda planladığı ve çalışmalara başladığı projeler ile ilgili firma yetkilileri ile fikir alışverişinde bulundu. Ziyaret sonunda konuşan Rektör Alma, Üniversitemizin ihtisaslaşma alanındaki çalışmaları çok önemsediklerini belirterek işin ehli insanların bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak istediklerini ifade etti.