Eğitim
Giriş Tarihi : 04-02-2022 12:46   Güncelleme : 04-02-2022 12:46

Üniversitemiz İhtisaslaşma Programı Çerçevesinde Eczacılar İle Toplantı Gerçekleştirdi

Üniversitemiz İhtisaslaşma Programı Çerçevesinde Eczacılar İle Toplantı Gerçekleştirdi

Üniversitemiz İhtisaslaşma Programı Çerçevesinde Eczacılar İle Toplantı Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve İhtisas Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, ihtisaslaşma programı çerçevesinde Iğdır ili ve ilçelerinde faaliyet gösteren eczacılar ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Üniversitemiz Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı çerçevesinde üniversiteler arasında “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” alanında hazırladığı proje ile YÖK tarafından ihtisas üniversitesi olarak ilan edilmesinin ardından çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor. Bu bağlamda Iğdır’da faaliyet gösteren eczacılar ile bir araya gelen Rektör Yardımcısı Demirtaş, toplantının başında Üniversitemizin İhtisas alanında yaptığı çalışmalar hakkında eczacılara bilgi paylaşımında bulundu. Iğdır ilinde yetişen tarımsal ürünlerden katma değeri yüksek ilaç, gıda takviyeleri, kozmetik, etken madde ve ham madde üretimlerine yönelik ortak çalışmaların planlanması amacı ile düzenlenen toplantı fikir alışverişlerinin ardından sona erdi.

Her Kesimin Bilgi ve Deneyimlerinden Faydalanmak İstiyoruz

Toplantı sonunda kısa bir değerlendirmede bulunan Rektör Yardımcısı Demirtaş, Üniversitemizin ihtisaslaşma alanın çok geniş bir yelpazesi olduğunu ve birçok iş kolunu kapsadığını ifade etti. Rektör Yardımcısı Demirtaş, “Bu yüzden her kesimin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak ve ortak iş birlikleri sağlamak istiyoruz. Bugün ilaç, kozmetik gibi alanla ile ilgili istişarelerde bulunduk. Bundan sonraki süreçte toplantılarımız devam edecek.” diyerek konuşmalarını tamamladı.