Eğitim
Giriş Tarihi : 01-12-2021 13:33   Güncelleme : 01-12-2021 13:33

Üniversitemiz ile ATABAGD Arasında protokol imzalandı

Üniversitemiz ile ATABAGD Arasında protokol imzalandı

Üniversitemiz ile ATABAGD Arasında protokol imzalandı

Üniversitemiz ile Artvin Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Derneği Artvin Tarım İktisadi İşletmesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında Artvin Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Derneği ile Üniversitemiz arasında Artvin ilinde endemik çeşitliliği araştırmak, geliştirmek ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla; bilgi-birikim, araştırma, bilimsel çalışma paylaşımı ile kısa, orta ve uzun vadede planlanan hedeflere ulaşmak için iş birliği yapılacak. İşbirliği protokolü, Ar-Ge projelerine destek ve danışmanlık hizmetlerinin sağlanması, sektörün eleman ihtiyacına yönelik çalıştay, seminer vb. eğitim programlarının düzenlenmesi gibi faaliyet konularını kapsamaktadır. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile Artvin Tıbbi Aromatik Bitkiler Araştırma ve Geliştirme Derneği Artvin Tarım İktisadi İşletmesi yetkilisi Bülent Çelik’in imzaladığı iş birliği protokolü, dört yıl süreyle yürürlükte kalacak.

Protokol sonunda konuşan Rektör Alma, protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirirken yapılan iş birliklerinin kurumların gelişimine katkı sağladığını ifade etti. Artvin Tarım İktisadi İşletmesi yetkilisi Bülent Çelik ise Iğdır Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan dolayı memnun olduklarını belirtti. Program, karşılık başarı dilekleri ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.