Eğitim
Giriş Tarihi : 27-11-2021 19:29   Güncelleme : 27-11-2021 19:29

Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Kahvaltı Programı Düzenledi

Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Kahvaltı Programı Düzenledi

Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı, Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin Kahvaltı Programı Düzenledi

2021-2022 eğitim – öğretim döneminde Üniversitemizde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler için kahvaltı programı düzenlendi.

Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen kahvaltıya, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Öğrenci Dekanı Öğr. Gör. Hakan Güngör, TÖMER Müdürü Prof. Dr. Murat Ali Karavelioğlu, Yabancı Öğrenci Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Temiz ve öğrenciler katıldı.

Üniversitemiz Uygulama Oteli’ndeki tanışma kahvaltısına 30 farklı ülkeden öğrencilerimiz katıldı. Program kapsamında öğrenciler ile sosyal ve kültürel aktiviteler konuşulurken öğrencilerin şehre uyum sağlamaları amaçlandı. Kahvaltının ardından yabancı uyruklu öğrenciler ile bir de toplantı düzenlendi. Yapılan toplantıda öğrencilerimizin karşılaştıkları sorunların çözümü hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Toplantı esnasında öğrenciler ile sohbet eden Rektör Alma, öğrencilere çok çalışmaları konusunda tavsiyelerde bulunurken kendilerinden yapacakları çalışmalar ve ulaşacakları başarılar ile Iğdır Üniversitesine katkı sağlamaları konusunda önemli beklentilerin olduğunu vurguladı. Rektör Alma ayrıca uluslararası öğrencileri Iğdır’da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ve bu sayının her geçen yıl artmasını istediğini ifade etti. Yapılacak yeni yurt binaları ile öğrenci barınma problemini en aza ineceğini ve yabancı uyruklu öğrencilerin de bu imkânlardan faydalanacağını belirtti.

Rektör Alma’dan sonra konuşan Öğrenci Dekanı Öğr. Gör. Hakan Güngör ise yabancı uyruklu öğrenciler ile bu ortamı paylaşmaktan memnun olduğunu, ileriye yönelik yeni projeleri birlikte yapacaklarını ve bu arkadaşlarımızın her birinin Üniversitenize renk kattığını söyledi.