Eğitim
Giriş Tarihi : 12-10-2021 13:23   Güncelleme : 12-10-2021 13:23

Üniversitemiz, TUADER ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İle Protokol İmzaladı

Üniversitemiz, Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında ”Turizm Ormanı” projesine destek olma amacıyla iş birliği protokolü imzalandı

Üniversitemiz, TUADER ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İle Protokol İmzaladı

Üniversitemiz, Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi arasında ”Turizm Ormanı” projesine destek olma amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Hatay’da yangında zarar gören yeşil alanların ağaçlandırılması kapsamında oluşturulan Turizm Ormanı projesi için yapılan protokole Üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Turizm Akademisyenleri Derneği adına TUADER Doğu Anadolu Temsilcisi olan Üniversitemiz akademik personellerinden Dr. Nilgün Demirel İli imza attı.

17 sivil toplum kuruluşu, mezun dernekleri, turizm basını ve üniversiteler ile ortaklaşa yürütülen Turizm Ormanı Projesi kapsamında Iğdır Üniversitesi akademik ve idari personeli ve öğrencilerine Turizm Ormanı proje duyurusunu yapması ve yerel medya kuruluşlarına proje hakkında duyuruları servis etmesini içeren protokol kapsamında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ”Ülkemizde yeşil alanların yangın, sel ve diğer sebepler ile hızla yok olduğunu görüyoruz. Bu yüzden bu alanda yapılan çalışmalara destek vermek büyük önem arz etmektedir. Sayısız yararı bulunan ormanlarımızın güçlendirilmesi adına Üniversitemiz olarak Turizm Ormanı projesini desteklemekten memnunuz. Temiz havanın kaynağı olarak ormanlarımızın güçlendirilmesi için başta fidan bağışı olmak üzere yapılacak çalışmalara destek vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.