Eğitim
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:44   Güncelleme : 18-06-2021 15:44

Üniversitemiz ve ÇAKÜ Arasında Personel-Öğrenci Otomasyon Sistemi Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ve Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) arasında personel-öğrenci otomasyon sistemi protokolü, Üniversitemiz adına Rektör Yardımcıları Prof

Üniversitemiz ve ÇAKÜ Arasında Personel-Öğrenci Otomasyon Sistemi Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ve Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) arasında personel-öğrenci otomasyon sistemi protokolü, Üniversitemiz adına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Prof. Dr. Senayi Dönmez, Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş’ın katılımı ile imzalandı.

Protokole, Üniversitemiz adına geçmişte Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde görev yapmış olan ve şu an Üniversitemiz Rektör Yardımcılığı görevinde bulunan Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senayi Dönmez, Çankırı Karatekin Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Odabaş imza attı. Protokol kapsamında ÇAKÜ tarafından geliştirilen öğrenci ve personel otomasyon sisteminin Üniversitemiz tarafından kullanılması ve iki üniversitenin otomasyon sistemini birlikte geliştirmesi planlanmaktadır.

Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş imzalanan protokol için “Uzun yıllar yönetici olarak görev yaptığım Çankırı Karatekin Üniversitesinde, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı bünyesinde görev yapan arkadaşlarımın başarılı çalışmalarını ve yazılım projelerine yakından şahidim. Iğdır Üniversitesi olarak bu bilgi ve birikimi kendi teknik altyapımız ve ekibimizle entegre ederek personel/öğrenci otomasyon sistemimizi daha işlevsel hale getirmek için bu protokolü imzaladık. Sayın Rektörümüze bu iş birliğine yaklaşımı ve destekleri için teşekkür ediyorum. Bende bu iş birliğinin ileride daha iyi ortak çalışmalara evirileceğine inanıyorum. Bu protokol ile iki üniversite arasında teknik bağın yanı sıra artık manevi bir bağda kurduk. İlişkilerimiz daha ileri seviyede devam edecek.’’ şeklinde konuştu.

Ziyaret kapsamında Iğdır Üniversitesi Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin faaliyetleri ve geçenlerde hizmete açılan Tuzluca Tuz Terapi Merkezi hakkında fikir alışverişinde bulunulurken iki Üniversitenin bu alanda yapılabilecek ortak çalışma ve projeler konusunda da iş birliği yapabileceği belirtildi.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileri ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.