Eğitim
Giriş Tarihi : 11-08-2021 07:29   Güncelleme : 11-08-2021 07:29

Üniversitemiz YÖK Sanal Fuarlarına Katıldı

Üniversitemiz, küresel yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda tanıtmak amacıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı-2021″e katılım sağladı

Üniversitemiz YÖK Sanal Fuarlarına Katıldı

Üniversitemiz, küresel yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde kısıtlanan öğrenci hareketliliğinin olumsuz etkilerini azaltmak ve bu süreçte Türk üniversitelerini yurt dışında dijital ortamlarda tanıtmak amacıyla Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı-2021″e katılım sağladı.

Sanal Fuar vasıtasıyla başta diplomatik temsilciliğimizin bulunduğu 142 ülke olmak üzere yaklaşık 180 ülkenin yükseköğretim çağındaki potansiyel öğrencilerine, görsel ve işitsel materyaller ile canlı bağlantı ve anlık ileti yoluyla Türk üniversitelerinin tanıtımı yapıldı. Sanal Fuarda, üniversitelere ait stantların yanı sıra Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türkiye Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü ve Ulusal Ajans gibi Türk yükseköğretim sisteminin uluslararasılaşmasına katkı sağlayan paydaş kuruluşlara ait stantlar da yer aldı. Ayrıca, uluslararası düzeyde yükseköğrenim çağındaki gençlerin sanal ortamda üniversitelerle buluşturulması amacıyla çevrim içi olarak gerçekleştirilen sanal fuarda, potansiyel öğrenciler ve onların aileleri, Türk yükseköğretim sisteminin yanı sıra Türkiye tarihi, sosyal ve kültürel değerleri hakkında da bilgi sahibi oldular.

Koordinatörlüğünü Öğr. Gör. Dr. Tayfun Soysal’ın yapmış olduğu fuarlara üniversitemizin çeşitli birimlerinde görev yapmakta olan akademik ve idari personelimiz temsilci olarak katılarak üniversitemizle ilgilenen öğrencilerin sorularını cevapladı. Türkiye’deki öğrencilerin yanı sıra farklı ülkelerden öğrenciler üniversitemizin sanal standını ziyaret ederek, üniversitemizin kontejanları, bölümleri, araştırma merkezleri, kampüsleri ve öğrencilere sunuduğu olanaklar gibi sorular fuar temsilcileri tarafından cevaplandı.