Eğitim
Giriş Tarihi : 20-05-2021 17:16   Güncelleme : 20-05-2021 17:16

Üniversitemizde ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlandı

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlandı

Üniversitemizde ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ Kutlandı

Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’ kutlandı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan kutlamada meşaleler yakıldı, havai fişek gösterisi düzenlendi.

Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü nedeniyle ülke genelinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda Üniversitemizde de bazı etkinlikler gerçekleştirildi. Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde saatler 19.19’u gösterirken başlayan kutlamada ilk olarak İstiklal Marşı okundu ardından meşaleler eşliğinde havai fişek gösterisi yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik coşkulu bir kutlama ile sona erdi.

Iğdır Üniversitesi olarak, vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtararak bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dualarla yâd ederken, aziz milletimizin ve yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı en kalbi duygularımızla kutluyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=nT5P79r10cY&t=7s