Eğitim
Giriş Tarihi : 10-12-2021 18:53   Güncelleme : 10-12-2021 18:53

Üniversitemizde “Aşkın Bir Adı Da Yorulmamaktır” Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemizde “Aşkın Bir Adı Da Yorulmamaktır" Konulu Konferans Düzenlendi

Üniversitemizde “Aşkın Bir Adı Da Yorulmamaktır” Konulu Konferans Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi ile Iğdır İlim Yayma Cemiyeti iş birliğiyle hazırlanan, konuşmacı olarak Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu (TİDEF) Başkanı Mustafa Yelek’in katıldığı “Aşkın Bir Adı Da Yorulmamaktır” adlı konferans düzenlendi.

Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Doç. Dr. Mirpenç Akşit, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Iğdır İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Doç. Dr. Mirpenç Akşit yaptı. Başkan Akşit’in konuşmasının ardından kürsüye çıkan TİDEF Başkanı Mustafa Yelek, asıl aşkın bir insanı asla yormayacağını, sonucu ne olursa olsun insanların aşkına sahip çıkması gerektiği ve bunun sadece gönülden gelen hisler ile mümkün olabileceğinin mesajını verdi. Konuşmalarına Fuzuliden Emine Şenlikoğluna, Yunus Emre’den İsmet Özel’e kadar birçok değerli şahsiyetlerin sözlerinden alıntılar yaparak devam eden TİDEF Başkanı Yelek, konferansa farklı bir boyut kazandırdı.

Program sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, konuşmaları ve katılımından ötürü TİDEF Başkanı Mustafa Yelek’e teşekkür ederek kendisine Tuz Lambası hediye etti.