Eğitim
Giriş Tarihi : 25-10-2021 12:07   Güncelleme : 25-10-2021 12:07

Üniversitemizde “Kutlu Doğum Haftası” Programı Düzenlendi

Üniversitemizde "Kutlu Doğum Haftası" Programı Düzenlendi

Üniversitemizde “Kutlu Doğum Haftası” Programı Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi’nde Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği’nin düzenlediği “Kutlu Doğum Haftası” Programı gerçekleşti.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yanı sıra Iğdır Vali Yardımcısı Fatih Özcan, Iğdır İl Emniyet Müdür Dr. Oğuzhan Yonca, Iğdır İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, CAMER Yönetim Kurulu Üyeleri, Ehlibeyt alimleri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını Iğdır Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay yaptı. Daha sonra Iğdır İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, On4 TV Genel Yayın Yönetmeni Hürriyet Varol ve Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Ocak’ın konuşmaları ile program son buldu.

Hem Peygamber Efendimizin(sav) hayat düsturunun hem de bu düstur sayesinde Müslümanların vahdetinin imkânının anlatıldığı program, ümmetin birliği için önemli bir adım olduğu anlatıldı. Ayrıca programda Peygamber sevgisinin yaşatılması, çoğaltılması ve yayılması gerektiği mesajları verildi.