Eğitim
Giriş Tarihi : 22-02-2022 23:49   Güncelleme : 22-02-2022 23:49

Üniversitemizde “Öğrenci Sporculuğu” Konulu Panel Düzenlendi

Üniversitemizde "Öğrenci Sporculuğu" Konulu Panel Düzenlendi

Üniversitemizde “Öğrenci Sporculuğu” Konulu Panel Düzenlendi

Üniversitemiz Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü 8 Eylül Şehitleri konferans salonunda Prof. Dr. Ergün Yurdadön’ün Moderatörlüğü ile “Öğrenci Sporculuğu”  konulu panel düzenlendi.

Sporcu eğitimi ve sporcu öğrenci olmanın avantajları ile dezavantajlarının konuşulduğu panelde, Milli Atlet ve eski Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, eski Atletizm Federasyon Genel Sekreteri Ayhan İnanlı, Doç. Dr. Ahmet Nusret Bulgurcuoğlu ve Kadir Yağız öğrenciler ile bilgi ve deneyimlerini paylaşarak tavsiyelerde bulundular.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, genç, dinamik, azimli, tutkulu ve vizyoner ruhu bire bir yansıtan genç sporcularımızla aynı çatı altında olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

“Sürdürülebilir Bir Başarı, Çalışmak ve Mücadele Etmeye Bağlıdır”

Gençler ve sporcu öğrencilerle beraber olmanın kendisi için ayrı bir mutluluk ve heyecan olduğunu ifade eden Rektör Alma, “Güzide üniversitelerimizin atletizm branşına gönül vermiş siz gençlerle beraber olmak bizler için bir umut ve mutluluk kaynağı oluşturmaktadır. Mutlaka yarışmalar içerisinde kazananlar ve kaybedenler olacaktır. Unutulmamalıdır ki katılmak, birlikte olmak ve başarmak çok önemli değerler ifade etmektedir. Sürdürülebilir bir başarı sadece kazanmak değildir; çalışmak, mücadele etmek ve ideal uğruna birlikte hareket etmek her zaman kazanmaktan daha önemli olmuştur.” dedi.

Rektör Alma’nın konuşmasının ardından Milli Atlet ve eski Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön konuşmasını gerçekleştirdi. Yurdadön kendi hayatından kesitler sunduğu konuşmasında öğrencilere çok çalışmalarını, farklı alanlarda da kendilerini eğitmelerini ve dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri konularında tavsiyelerde bulundu. Yurdadön ayrıca spor dallarındaki başarının başkandan sporcuya kadar birçok kademeye bağlı olduğunu ve ekip çalışmasına dayandığını ifade etti.

Programın son bölümünde Ayhan İnanlı, Doç. Dr. Ahmet Nusret Bulgurcuoğlu ve Kadir Yağız öğrenci sporculukları hakkında kariyerlerinden örnekler vererek konuşmalarını gerçekleştirdiler. Panelistlerin konuşmalarını tamamlamalarının ardından program hediye takdimi ile son buldu.