Eğitim
Giriş Tarihi : 11-02-2022 11:31   Güncelleme : 11-02-2022 11:31

Üniversitemizde TEKNOFEST Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Üniversitemizde TEKNOFEST Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Üniversitemizde TEKNOFEST Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Prof. Dr. Senayi Dönmez’in katılımı ile TEKNOFEST’te yarışacak projeler ile ilgili değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Rektör Yardımcılarımızın yanı sıra akademisyenler ve proje sahibi öğrenciler yer aldı.

Üniversitemiz, bu yıl Samsun’da gerçekleştirilecek “TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali”ne hazırlanıyor. Dünyanın en büyük teknoloji festivali ve yarışma organizasyonu olan TEKNOFEST, bu yıl 30 Ağustos- 4 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek.

Üniversitemizde gerçekleşen değerlendirilme toplantısı, öğrencilerimizin projelerini sunması ve projelerinde yaşadıkları aksaklıkları anlatması ile başladı. Yapılan sunumların ardından projelerin değerlendirilmesi ve geliştirilmesi hakkında fikir paylaşımında bulunulurken, yaşanan aksaklıkların çözümü ile ilgili ortak çalışma ve yardımlaşmanın üzerinde duruldu.

Toplantı sonunda TEKNOFEST’e katılmaları hususunda öğrencileri yönlendiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, “Bu alanda çalışma yapan öğrencilerimize üniversitemizin her türlü imkânlarını sağlayarak ülkemizin kalkınmasına, yerli ve milli projelerin geliştirilmesine katkı sunmak istiyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.