Eğitim
Giriş Tarihi : 06-12-2021 05:00   Güncelleme : 06-12-2021 05:00

Vali Sarıibrahim’den Üniversitemize Ziyaret

Vali Sarıibrahim’den Üniversitemize Ziyaret

Vali Sarıibrahim’den Üniversitemize Ziyaret

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve eşi Hatice Sarıibrahim, Üniversitemiz Ziraat Fakültesi’nde kurulan KADES standını ziyaret etti. Ziyarette Vali Sarıibrahim’e Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Rektör Yardımcılarımız eşlik etti.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için İçişleri Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan Kadın Acil Destek Uygulamasının (KADES) öğrencilere tanıtılması için Üniversitemizde tanıtım ve bilgilendirme standı kuruldu. Tanıtım standını ziyaret eden Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, kadınlara yönelik şiddetin bertaraf edilmesi için bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. KADES’e TC kimlik numarası ile kayıt olunabileceğini ve sadece kadınların uygulamayı edinebileceğinin altını çizen Vali Sarıibrahim, toplumun her kesiminin yardımıyla kadına yönelik şiddet konusunda dünyaya örnek olunması gerektiğini ifade etti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise “Şiddet toplumumuzun kanayan bir yarasıdır, bunun bertaraf edilmesi noktasında yürütülen çalışmalar toplumumuza örnek olacak bir şekilde inşallah iyi bir noktaya getirilecek. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin insanı bir tarafı söz konusu değil, özelde kadına şiddet diyoruz genelde de şiddetin toplumumuzun üzerinden kaldırılmasında bu çalışmaların çok önemli olduğu düşüncesindeyiz” diye konuştu.